Drzewo zasłania znak drogowy? Zgłoś to do odpowiednich służb!

Nierzadką sytuacją na drodze jest, że sygnalizację świetlną lub znak drogowy – w części lub całości – zasłania drzewo. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy reagować, a jeśli tak, to komu zgłosić ten incydent?

Kampania edukacyjna

W Warszawie w 2016 roku miała miejsce kampania edukacyjna “Zgłoś zasłonięty znak drogowy”. Została ona zorganizowana przez Zarząd Oczyszczania Miasta. Inicjatywa ta polegała na tym, by mieszkańcy zgłaszali sytuacje, kiedy zieleń zasłania znak drogowy lub sygnalizator świetlny. Czy takie sytuacje zdarzają się często? W roku poprzedzającym kampanię pracownicy ZOM-u interweniowali w takich sprawach 1,3 tys. razy – zatem skala tego zjawiska jest ogromna. 

Rozwój zieleni

W warunkach, takich jak wysoka temperatura i przelotne opady, doskonale rozwija się w mieście bujna zieleń. Drzewa i krzewy rosną wówczas w szybkim tempie, czego skutkiem ubocznym może być zasłanianie znaku drogowego, sygnalizacji, a także utrudnienia na ścieżkach rowerowych. 

Znak drogowy - dozwolona prędkość

Jak i komu zgłosić ten problem?

Ekspert z polskiej firmy Wimed www.wimed.pl – wiodącego producenta znaków drogowych – radzi, by takie sytuacje zgłaszać do odpowiednich organów. Może to być np. Zarząd Oczyszczania Miasta, Interwencyjne Pogotowie Porządkowe ZOM lub inny podmiot, który zajmuje się takimi zagadnieniami w danym mieście lub gminie. Warto zgłaszać zarośnięte znaki i sygnalizację świetlną nie tylko w miejscach publicznych – również jeśli takie drzewo wyrasta z terenu prywatnej posesji, można śmiało interweniować.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz