Szybkie tynkowanie elewacji tylko z agregatem

Tynkowanie jest jednym z etapów prac elewacyjnych. Aby mogło przebiegać szybciej, prowadzone jest z użyciem agregatów tynkarskich.

Agregaty używane są zarówno do tynkowania ścian wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Agregat tynkarski do tynków elewacyjnych to urządzenie umożliwiające sprawne podawanie mieszanki tynkarskiej bezpośrednio na powierzchnię. Jak wygląda prowadzenie prac elewacyjnych z użyciem agregatów?

Jak działa agregat tynkarski?

Urządzenia określane jako agregaty tynkarskie umożliwiają mieszanie i podawanie tynków bezpośrednio na powierzchnię. Dzięki swojemu działaniu znacznie usprawniają prowadzenie prac tynkarskich i obecnie stosowane są powszechnie podczas realizacji inwestycji budowlanych.

Agregaty tynkarskie to urządzenia, które zbudowane są z pojemnika, w którym umieszczana jest sucha zaprawa. Następnie jest ona mieszana i urabiana z wodą, aby uzyskała odpowiednią konsystencję. Potem przygotowana mieszanka podawana jest za pomocą pompy oraz węża do lancy, która wyposażona jest w specjalny pistolet. Lanca pozwala na nakładanie gotowej mieszanki bezpośrednio na powierzchnię.

Jakie zaprawy stosowane są do agregatów tynkarskich?

Za pomocą agregatów tynkarskich można przygotowywać różnego rodzaju tynki na bazie materiałów jak gips, wapno i cement. Do agregatów stosowane są wtedy specjalne rodzaje mieszanek, które cechują się odpowiednimi parametrami urabialności i plastyczności.

W agregatach tynkarskich mogą być także stosowane mieszanki tynków używanych do prac elewacyjnych. Agregat tynkarski do tynków elewacyjnych pozwala na podawanie tynków o zróżnicowanej konsystencji i uziarnieniu.

Dlaczego warto tynkować elewację agregatem?

Agregat tynkarski do tynków elewacyjnych ma wiele zalet i jest stosowany obecnie powszechnie w różnych pracach w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych budynkach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej i innych.

Wykończenie ścian za pomocą tynków maszynowych, ponieważ tak określane są tynki podawane przez agregaty tynkarskie, pozwala na znacznie szybsze i efektywniejsze prowadzenie prac elewacyjnych.

Główne zalety maszynowych tynków elewacyjnych to:

  • bardzo szybka realizacja nawet w przypadku znacznych powierzchni
  • wysoka jakość wykonania tynków elewacyjnych
  • szerokie zastosowanie agregatów – współpraca z różnymi rodzajami tynków
  • wydajne prace, co przekłada się na oszczędność kosztów związanych z tynkowaniem
  • generowanie mniejszej ilości zabrudzeń w porównaniu do tradycyjnych prac tynkarskich

Gdzie zamówić usługę tynkowania maszynowego elewacji?

Obecnie urządzenia jak agregat tynkarski do tynków elewacyjnych używane są przez wiele firm prowadzących prace tynkarskie, dlatego zamówienie usługi tego typu nie jest trudne. Przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę warto wcześniej porównać cenowo propozycje paru firm, aby wybrać taką, która będzie mogła zapewnić usługi na najbardziej atrakcyjnym poziomie.

Zatem wtedy, gdy planowane są prace elewacyjne, warto zdecydować się na zastosowanie agregatów tynkarskich. Za ich pomocą można prowadzić prace znacznie szybciej i sprawniej, co ma szczególne znaczenie wtedy, gdy tynkuje się całą elewację nowo wzniesionego budynku lub wykonuje się jego remont.

 

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Magd pisze:

    Mam zamiar póki co skończyć prace przy elewacji na położeniu styropianu i zaciągnięciu klejem z siatką. Zastanawiam się czy na tym etapie gruntować czy przy malowaniu? Na logikę wydaje mi sie, ze gruntowanie przed samym tynkiem, ale wiele domów widze jednak zagruntowanych i tak Stoją miesiącami. Jak to wyglada? Ktoś kończył na tym etapie?

Dodaj komentarz