Winda towarowa do firmy – dlaczego warto i gdzie ją zamówić?

Dźwig czy winda towarowa jest urządzeniem, które może być bardzo pomocne w Twojej firmie. Dlaczego warto zdecydować się na jej montaż? Jak ją zamówić? Oto najważniejsze informacje dotyczące wind towarowych dla firm!

Czym jest winda towarowa?

Dźwigi towarowe czy windy towarowe są rodzajem urządzeń służących do podnoszenia i opuszczania towarów, które pozwalają na ich transportowanie pomiędzy kondygnacjami w obiektach.

Nowoczesne windy towarowe zapewniają sprawne i niezawodne działanie, znacznie upraszczając prowadzenie transportu w obiektach. Dzięki temu na ich montaż decyduje się obecnie coraz więcej firm.

Jakie towary można transportować dźwigiem towarowym?

Za pomocą windy towarowej można transportować różne rodzaje towarów o wielu gabarytach i ciężarach. Dobór odpowiedniej platformy dla towarów pozwala wtedy na dopasowanie jej do konkretnych ładunków, na przykład materiałów, części, gotowych wyrobów.

W użyciu dostępne są windy towarowe, za pomocą których można transportować towary na paletach, które umieszczane są wewnątrz dźwigu za pomocą wózka widłowego albo paletowego ręcznego. Urządzenia mogą zmieścić wtedy nawet 4 palety jednocześnie.

Oczywiście, w windach towarowych można również transportować towary o mniejszych gabarytach, dzięki czemu mają one szerokie zastosowanie.

Zalety windy towarowej

Zamontowanie windy towarowej w obiekcie związane jest z wieloma korzyściami. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Do głównych zalet montażu dźwigu towarowego w firmie zaliczane są:

  • usprawnienie procesów transportu bliskiego towarów pomiędzy kondygnacjami
  • bezpieczny transport również w przypadku cięższych, gabarytowych ładunków
  • bezpieczna i przyjazna obsługa urządzenia dla użytkowników
  • przyspieszenie procesów prowadzonych w firmie, na przykład montażu
  • zmniejszenie kosztów związanych z transportowaniem towarów innymi technikami
  • zwiększenie konkurencyjności firmy w branży
  • możliwość uzyskania większych zysków wynikających z usprawnienia pracy

Dźwig towarowy – gdzie można go zamontować?

Montaż dźwigu towarowego do transportu ładunków najczęściej prowadzony jest na otwartych przestrzeniach. Winda stanowi wtedy niezależną konstrukcję, najczęściej samonośną.

Obudowę szybu windowego stanowią wtedy konstrukcje wykończone siatkami, a sama winda również jest wykonana z siatek, co zapewnia lepszą przewiewność i pozwala na skontrolowanie zawartości dźwigu.

Ilość miejsca potrzebnego do montażu windy towarowej jest zależna od jej planowanej wielkości.

Gdzie zamówić windę towarową?

Obecnie windy towarowe na zamówienie wykonuje wiele firm specjalizujących się w branży. Zapewniają one wtedy swoim klientom pełne wsparcie, które obejmuje między innymi doradztwo przy doborze właściwego modelu windy, jej zaprojektowanie, a także wykonanie i montaż.

Firmy zapewniają również swoim klientom obsługę posprzedażową, która polega między innymi na regularnych serwisach i konserwacji windy, które są bardzo istotne z punktu widzenia jej sprawnej pracy oraz wymogów UDT – Urzędu Dozoru Technicznego.

Ceny wind towarowych

Koszty dotyczące montażu wind towarowych są zależne głównie od ich rodzaju, wielkości oraz od liczby kondygnacji, które mają obsługiwać.

Ceny najczęściej rozpoczynają się od około 20-25 tysięcy złotych, natomiast większe i wyższe dźwigi będą z kolei wydatkiem nawet ponad 100 tysięcy złotych.

Aby otrzymać wycenę montażu windy towarowej, najlepiej skontaktować się z kilkoma firmami, które zajmują się wykonawstwem wind. Mogą one wtedy przygotować oferty wraz z propozycjami cenowymi dla różnych wariantów konstrukcji, co ułatwi podjęcie decyzji.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz