Eleganckie meble barowe – co wybrać i gdzie je zamówić?

Meble do baru powinny być nie tylko eleganckie, ale również solidne, aby posłużyły na długi czas. Na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze? Gdzie je zamówić? Sprawdź pomocne informacje!

Meble barowe – jakie wybrać?

Do baru należy dobrać meble odpowiadające dostępnej w nim przestrzeni oraz uwzględniające sposób serwowania napojów i posiłków.

Najczęściej w barach znajdują się lady barowe, które stanowią główny punkt w całym wnętrzu. To przy ladzie można zamawiać produkty oraz można również przy niej siedzieć, korzystając z wysokiego blatu.

Poza ladą barową w barach umieszcza się również inne miejsce, w tym stoliki, krzesła, a niekiedy również obudowane boksy, które zapewniają gościom większą prywatność podczas spotkań.

Czasami w barach ustawiane są także meble wypoczynkowe jak kanapy, narożniki, fotele, które najczęściej wykańcza się z użyciem skóry ekologicznej albo naturalnej lub materiałów o podwyższonej odporności na zaplamienie.

Wobec tego wtedy, gdy zamierza się wyposażyć bar, w pierwszej kolejności należy dokładnie zapoznać się z dostępnymi meblami i dopasować je do swojego pomysłu na jego wystrój oraz oczekiwanej funkcjonalności.

Z jakich materiałów wykonuje się meble barowe?

Dobre meble barowe, na przykład od firmy stolbar.net.pl, produkowane są z wysokiej klasy materiałów.

Najczęściej w przypadku mebli w tradycyjnym stylu stosowane jest drewno naturalne, natomiast meble nowoczesne częściej produkuje się z płyt laminowanych, szkła, metalu.

Materiały wykorzystane do produkcji mebli powinny być solidne i trwałe, dzięki czemu będą mogły one służyć na wiele lat bez potrzeby ich wymiany na nowe. Wytrzymałe meble, które prezentują się efektownie, będą również świetną wizytówką lokalu, co wpłynie także na jego wizerunek wśród gości.

Jak nadać meblom barowym efektowny wygląd?

Dodatkowo warto zadbać o estetyczny wygląd mebli, aby dzięki temu nadać wnętrzu niebanalny wygląd. W tym celu można wykorzystać różnego rodzaju rozwiązania, na przykład:

  • Oświetlenie mebli barowych – najczęściej stosowane są lampy i taśmy LED, które pozwalają na uzyskanie efektownego wyglądu zabudowy. Przykładowo można podświetlić całą ladę barową z przodu lub też wykonać w niej oświetlenie liniowe przy podłodze.
  • Logo lokalu na meblach barowych – najczęściej umieszczane jest na ladzie barowej, świetnie będzie wyglądało wtedy, gdy zostanie podświetlone.
  • Dekoracyjne rzeźbienia, frezowania – dzięki nim meble mogą uzyskać luksusowy wygląd, rzeźbienia mogą również układać się w logo lokalu.

Gdzie zamówić efektowne meble barowe?

Obecnie nowoczesne i tradycyjne meble barowe można zakupić zarówno jako gotowe wyposażenie, jak i jako to wykonane na zamówienie, które będzie dopasowane do konkretnego lokalu.

Gotowe meble barowe najczęściej kupowane są wtedy, gdy potrzebne są stoliki i krzesła. Z kolei wtedy, gdy zamierza się zabudowę baru albo boksów, najczęściej wybierana jest usługa polegająca na produkcji mebli na zamówienie, na przykład jak w firmie stolbar.net.pl.

Dokładne oferty producentów mebli barowych oraz innych mebli do lokali gastronomicznych można znaleźć na ich stronach internetowych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz